کاربرد عجیب تفاله دلستر در تولید باتری‌!

تفاله دلستر

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران و به نقل از دویچه‌وله، مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد تفاله‌ ناشی از تولید آب‌جو که به‌طور معمول خوراک دام‌ها می‌شود، برای تولید باتری کاربرد دارد.

بر اساس آنچه پژوهشگران آلمانی و اسپانیایی می‌گویند، تفاله‌ آب‌جو به‌دلیل برخورداری از کربن، برای تولید خازن باتری‌ها کاربرد دارد. پژوهشگران موفق شده‌اند از این ماده برای ساخت کربن فعال استفاده کنند.

مواد دسته‌ کربن فعال سطح داخلی زیادی دارند، از ساختار منفذدار بهره‌مندند و ظرفیت جذب آن‌ها بالا است؛ به‌علاوه، پایین‌بودن قیمت باعث می‌شود مواد کربن فعال برای تولید دستگاه‌های الکترونیکی ذخیره‌ انرژی مناسب باشند.

گروهی از پژوهشگران در مطالعه‌ جدیدی متوجه شده‌اند تفاله‌ آب‌جو مقدار قابل‌توجهی کربن فعال دارد. این تفاله به‌طور معمول به خوراک دام‌ها تبدیل می‌شود. کربن فعال استخراج‌شده از تفاله‌ آب‌جو برای تولید الکترود موجود در خازن باتری‌ها کاربرد پیدا می‌کند. خازن‌های این چنینی انرژی زیادی در خود نگه می‌دارند.

مزیت مهم تفاله‌ آب‌جو این است که به وفور یافت می‌شود. مطابق آمار، اتحادیه‌ اروپا در سال ۲۰۱۹ تقریبا هفت میلیارد تن تفاله‌ آب‌جو تولید کرد. در حال حاضر کربن فعال غالباً از موادی مانند پوسته‌ نارگیل ساخته می‌شود که میزان فراوانی آن کمتر از تفاله‌ آب‌جو است.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

مزایده 7 دستگاه خودرو

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، این شرکت در نظر دارد تعداد 7 دستگاه خودرو را از طريق مزايده حضوری (حراج) با مشخصات اختصاصي ذيل و مندرج در اسناد مزايده را به فروش رساند. متقاضيان مي توانند درمدت 10 روز از تاريخ انتشار آگهي، جهت

ادامه مطلب »

مزایده اقلام مازاد کارخانه مرکزی

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، این شرکت در نظر دارد اقلام مازاد کارخانه واحد مرکزی خود را به شرح جدول زیر از طریق مزایده بفروش برساند. متقاضیان می توانند پیشنهادات خود را پس از اخذ فرم مربوطه از واحد بازرگانی مرکزی تا پایان وقت اداری 1402/07/16به

ادامه مطلب »

مزایده اقلام مازاد کارخانه مرکزی

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، این شرکت در نظر دارد اقلام مازاد کارخانه واحد مرکزی خود را به شرح جدول زیر از طریق مزایده بفروش برساند. متقاضیان می توانند پیشنهادات خود را پس از اخذ فرم مربوطه از واحد بازرگانی مرکزی تا پایان وقت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا