٢٣ درصد کاهش سود هاینکن با تورم اروپا

بطری شیشه ای هاینکن

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، فایننشال تایمز روزنامه اقتصادی شناخته شده دنیا در گزارش دیروزش وضعیت تولید و فروش آبجوسازی هاینکن را بررسی کرده است. این روزنامه نوشته است با وجود اینکه هاینکن «یک غول جهانیست» اما نتوانسته از تاثیر تورم و افزایش هزینه‌های انرژی در سال گذشته فرار کند.

فایننشال تایمز گزارش داده است: هاینکن برای جبران هزینه‌های رو به رشد تولید، قیمت نوشیدنی‌هایش را 13درصد افزایش داد اما مصرف کننده‌ها راضی نبودند و سراغ نشان‌های تجاری ارزان رفتند. در نهایت امروز شاهد کاهش 5.6 درصدی حجم تولید و کاهش 23 درصدی سود عملیاتی هاینکن در نیمه اول 2023 نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

هاینکن این شرایط را ناشی از زمینه‌های چالش برانگیز اقتصادی دنیا می‌داند و تاکید کرده است که در واکنش به افزایش هزینه‌های ورودی و نرخ حمل و نقل، مجبور به افزایش قیمت بوده و این موضوع تاثیر کلیدی بر بازارش در اروپا و آسیا گذاشته است.

تحلیلگران اقتصادی به فایننشال تایمز گفته‌اند که از جبران سود از دست رفته هاینکن در نیمه دوم سال مطمئن نیستند؛ با این حال سخنگوی هاینکن گفته است که شرکتش از تلاش برای بازاریابی و فروش و جبران سود از دست رفته عقب نشینی نمی‌کند.

اوضاع سایر آبجوسازی‌ها چطور است؟

این روزنامه اقتصادی نوشته است: زمانی که هاینکن محصولاتش را ناشی از تورم اروپا گران می‌کرد تنها نبود. سایر تولیدکنندگان آبجو مانند آبجوسازی بلژیکی AB InBev ، قبلاً در سال 2022 افزایش قیمت‌ها را برای همگام شدن با تورم اعمال کرده بود اما توانست سود دهی‌اش را تا حدودی تضمین کند.

بزرگترین آبجوساز جهان و سازنده Budweiser و Stella Artois در سه ماهه اول سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل  13.6 درصد افزایش سود داشته است. آبجوسازی آمریکایی coors که تولید کننده نوشیدنی‌های ارزان قیمت است نیز از این فرصت استفاده کرده و توانسته در مقابل رقبای گرانقیمتش سود خوبی کسب کند.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

دومین همایش سراسری مدیران فروش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بهنوش ایران، همزمان با عید میلاد حضرت صاحب الزمان(عج)، دومین همایش سراسری مدیران فروش شرکت با حضور مدیران و خزانه داران و سرپرستان شعب و نمایندگی‌های بهنوش در هتل پارسیان آزادی برگزار شد. در این مراسم که از ۹ صبح تا

ادامه مطلب »

مناقصه دو مرحله ای پنج دستگاه مخزن BBT

به گزارش روابط عمومی شرکت بهنوش ایران، این شرکت در نظر دارد، پنج دستگاه مخزن BBT سه جداره با ظرفیت 30 هزار لیتر برای کارخانه واحد ستاره از طریق مناقصه عمومی با استاندارها و مشخصات اختصاصی مندرج در اسناد مناقصه خریداری کند. متقاضیان می توانند در

ادامه مطلب »

مزایده یک باب خانه مسکونی

به گزارش روابط عمومی شرکت بهنوش ایران، این شرکت در نظر دارد، یک باب خانه مسکونی را به بالاترین قیمت پیشنهادی با مشخصات اختصاصی ذیل به فروش برساند. متقاضیان می توانند در مدت 10 رو از تاریخ انتشار آگهی، جهت بازدید به نشانی گنبد کاووس،

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا