تاریخچه

logo-behnoush

شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران می‌باشد. این شرکت در سال 1345با نام «مالتای ایران » تأسیس شد و تنها کارخانه­‌ای بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تغییر محصول آبجوی خود به غیرالکلی تا سال های متمادی بدون رقیب در این عرصه فعالیت نمود و با نام بهنوش ایران و با تنوع و نوآوری در تولید محصولات طعم ­دار تغییرات شگرفی در این صنعت به وجود آورد و با توجه به اهمیت و ارزش بالای غذایی ماءالشعیر به­ خصوص برای درمان بیماری‌­های مختلف گوارشی و کلیوی، به تولید ماءالشعیر اصل پرداخت.

این شرکت هم ­اکنون بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده ماءالشعیر در ایران است و در این راستا به کمک آزمایشگاه‌­های پیشرفته کنترل کیفی و تحقیقاتی و با نصب ماشین ­آلات روز دنیا و بهره‌­گیری از کادر متخصص در این زمینه به کسب استانداردهای ملی و بین المللی از قبیل ISO9001:2015، ISO22000:2005، ISO14001:2015، OHSAS18001:2007، HACCP، FDA، نشان HALAL و … نائل آمده است.

شرکت بهنوش ایران با توجه به داشتن امکانات مورد نیاز جهت پرورش جو و مالت سازی از امتیازی منحصر به فرد برخوردار بوده، استفاده بهینه از امکانات موجود و آماده سازی بستر مناسب برای توسعه همه جانبه را جزو اهداف خود می داند. این شرکت در سالیان گذشته با ساخت و راه اندازی نه کارخانه بزرگ در استان‌های مختلف به روند خدمات خود ادامه داده است:  

بهنوش ایران (مرکزی): دارای چهار خط تولید می ­باشد. خط شیشه گردشی با ظرفیت 48 هزار بطری در ساعت، خط پت(Pet) با ظرفیت 11 هزار بطری در ساعت، خط قوطی با ظرفیت 24 هزار بطری در ساعت و خط شیشه با ظرفیت 18 هزار بطری در ساعت، همچنین ­کارخانه تولید گاز CO2 با ظرفیت 500 کیلوگرم در ساعت.

واحد ستاره (تهران): دارای دو خط تولیدی با ظرفیت 36 هزار بطری در ساعت و 6­ هزار بطری در ساعت (بطری یک لیتری) خط تولید واحد مذکور به صورت کانتیزور و از شرکت سیدل فرانسه می ­باشد.

واحد گچساران: دارای خط تولید 24 هزار بطری یک لیتری در ساعت از شرکت KHS آلمان و خط تولید پریفرم پت از شرکت هاسکی کانادا با ظرفیت 300 هزار بطری در روز است.

واحد شیروان: دارای سه خط تولیدی می باشد. خط تولید پت 20 هزار بطری در ساعت اسپتیک از شرکت پروتک آلمان و خط تولید قوطی 48 هزار بطری در ساعت از شرکت O&H آلمان، خط تولید شیشه 200 سی سی با ظرفیت 6 هزار بطری در ساعت و هچنین یک خط تولید انواع کنسانتره میوه از شرکت بوخر آلمان با ظرفیت 30 تن در روز می ­باشد.

واحد ­کوهرنگ شهرکرد: دارای ­خط تولید پت یک لیتری 6 هزار بطری در ساعت، خط تولید آب 6 هزار بطری در ساعت و خط تولید انواع کنسانتره میوه با ظرفیت 30 تن در روز است.

واحد خرمشهر: دارای خط تولید انواع نوشیدنی­ های شیشه 200 و 300 سی سی با ظرفیت 15 هزار بطری در ساعت و خط تولید گاز CO2 با ظرفیت 500 کیلوگرم در ساعت می ­باشد.

واحد آبعلی: دارای خط تولید دوغ شیشه 250 سی سی با ظرفیت 15 هزار بطری در ساعت و خط تولید دوغ پت یک لیتری با ظرفیت 60000 بطری در ساعت است.

واحد یاسوج: دارای خطوط تولید دوغ 6000 بطری در ساعت و انواع لبنیات و نوشیدنی­ های میوه ­ای می ­باشد.

واحد اراک: تولید پری فرم، بطری، دارای دستگاه بادکن می باشد.

اشتراک گذاری:

اسکرول به بالا