تاریخچه

تاریخچه :

شركت بهنوش جزء اولين شركت هاي ايراني است كه به توليد ماءالشعير در ايران پرداخت. شركت بهنوش ايران در سال 1346 با نام «ايران مالتا» يا «مالتاي ايران» فعاليت خود را آغاز كرد و تنها كارخانه‌اي بود كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي با تغيير محصول خود به نوع غير الكلي آن و تحت شماره ثبت10620 با نام بهنوش ايران به فعاليت خود ادامه داد و با توجه به اهميت و ارزش بالاي غذايي ماءالشعير بخصوص براي بيماري هاي مختلف گوارشي و كليوي، به توليد ماءالشعير پرداخت.

فرآیند توليد ماءالشعير در ايران منحصر به فرد است. در تمام دنيا آبجوي الكلي توليد مي شود و برای تولید آبجو بدون الکل در فرآیند ديگري، الكل را از آن حذف مي كنند. اما خط توليد شركت بهنوش به نوعي است كه در روند توليد آن اصلا الكلي توليد نمي شود كه نیاز به حذف آن داشته باشیم. به همين دليل در بسياري از كشورهاي اسلامي كه روي اين موضوع حساسيت دارند، بازار خوبي براي ماءالشعير ايراني وجود دارد، چون آنها اعتقاد دارند كه محصول ايراني كاملا حلال است و اين امر موجب شده است شركت بهنوش در رديف شركت هاي پيشرو تجارت غذايي حلال قرار گیرد.

شرکت بهنوش براي اطمينان بيشتر از كيفيت محصولات توليدي خود، به ویژه سلامت آنها و افزايش رضايت مشتريان، افزایش ایمنی و بهداشت پرسنل و نیز جلوگیری از کاهش منابع و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی نظام مدیریت یکپارچه را در سازمان بر مبناي استانداردهای بين المللي ISO 9001: 2008 وISO 22000:2005 و ISO14001:2004 و OHSAS18001:2007 و HACCP مستقر نموده است.

 

شرکت بهنوش ایران دارای نه واحد تولیدی به شرح ذیل می باشد :

1-    شرکت بهنوش مرکزی ( واقع در کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج )

2-    شرکت بهنوش ستاره ( واقع در کیلومتر 15 جاده مخصوص کرج )

3-    شرکت بهنوش گچساران ( واقع در حومه شهرستان گچساران )

4-    شرکت بهنوش شیروان ( واقع در حومه شهرستان شیروان )

5-    شرکت بهنوش واحد اراک (در حال ساخت)

6-    شرکت بهنوش واحدکوهرنگ (واقع در چهار محال و بختیاری شهر گهرو)

7-    شرکت بهنوش واحد آبعلی (واقع در کیلومتر 50 جاده هراز شهر آبعلی)

8-    شرکت بهنوش واحد آبعلی یاسوج ( واقع در کیلومتر 5 جاده یاسوج- شیراز )

9-    شرکت بهنوش واحد خرمشهر (واقع در حومه شهرستان خرمشهر)

 

پرینتایمیل